Projektowanie i zakładanie ogrodów


Dobrze przemyślany i zaplanowany ogród jest nie tylko estetyczną i atrakcyjną ozdobą, ale również miejscem wypoczynku od codziennego zgiełku. Pracując nad projektem zawsze dążymy do tego, aby ogród łączył w sobie piękno i funkcjonalność, odpowiadając jednocześnie na potrzeby klienta. Projektowanie jest bardzo ważnym etapem rozwoju ogrodu. Dobrze przygotowany plan jest bazą wyjściową, na której opierać będziemy dalsze prace. Pozwala oszacować koszty oraz rozłożyć prace w najdogodniejszy dla nast sposób. Oczywiście, podczas realizacji, projekt może ulec delikatnym zmianom i poprawkom, jednak ważne jest, aby już na tym etapie określić, czego oczekujemy od naszego zakątka zieleni. Czy ma być rekreacyjny, przeznaczony do zabaw z dziećmi, czy może raczej ozdobny, reprezentacyjny? A może jedno i drugie? Czy chcemy w nim jedynie wypoczywać, czy relaksujemy się dokonując w nim niewielkich prac?

Już we wstępnych rozmowach z klientami dokładnie zapoznajemy się z oczekiwaniami i wymaganiami, a przy wizytach plenerowych sprawdzamy wszelkie aspekty, mogące mieć znaczenie przy wyborze i nasadzeniach szaty roślinnej: poziom nasłonecznienia, warunki klimatyczne, położenie ogrodu, rodzaj i wilgotność gleby itp.

Wszelkie plany tworzymy w oparciu o praktyczne doświadczenie. Nasze projekty są ciekawe pod względem estetycznym, spójne i dobrze przemyślane technicznie. Wszelkie zastosowane materiały i środki są ściśle dostosowane do upodobań, oczekiwań i możliwości naszych klientów. Posiadamy maszyny, narzędzia, wiedzę i doświadczenie, aby w profesjonalny sposób wykonać wszelkie prace związane z przygotowaniem, założeniem a następnie pielęgnacją ogrodu.

Tworzenie ogrodów jest naszą pasją, dobro i zadowolenie klienta najwyższą wartością!!!